پیوست ‎S‎- حق تالیف

کتاب ‎Advanced Bash Scripting Guide‎ به این وسیله به مالکیت همگانی واگذار می‌گردد. این واگذاری دارای مفاهیم و پیامدهای زیر است.

A- تمام نگارش‌های قبلی راهنمای ‎Advanced Bash Scripting Guide‎ نیز به مالکیت همگانی واگذار می‌گردند.

‎A1‎- تمام ویرایش‌های چاپ شده، خواه اجازه داده شده به وسیله مولف یا خیر، نیز به مالکیت همگانی واگذار می‌گردند. این قانوناً هر خواسته و مقصود تعیین شده ناشرین را باطل می‌کند. هر ادعایی در باره حق تالیف بی‌ارزش و نامعتبر است.
برای این مطلب هیچ استثنایی وجود ندارد.

A2- هر انتشاری از ‎Advanced Bash Scripting Guide‎ خواه الکترونیکی یا چاپی به واسطه اظهار صریح مولف و نگهدارنده قبلی حق تالیف، ‎Mendel Cooper‎ به مالکیت عمومی واگذار می‌شود. هیچ شخص یا نهاد دیگری هرگز دارنده یک حق تالیف معتبر از آن نبوده است.

‎B‎- به عنوان یک سند مالکیت همگانی ،حقوق تهیه رونوشت و توزیع نامحدود اعطا گردیده است. هیچ محدودیتی نمی‌تواند وجود داشته باشد. اگر شخصی یک نسخه اصلی یا ویرایش شده این سند را چاپ و منتشر کرده یا در آینده منتشر نماید، آنوقت فقط مطالب اضافه بر سند اصلی می‌توانند کپی رایت بشوند. هسته اصلی کار در مالکیت همگانی باقی خواهد ماند.

طبق قانون، توزیع‌کنندگان و ناشرین (از جمله ناشرین آنلاین) از تحمیل کردن هر شرط، سخت‌گیری، یا مقرراتی در مورد این سند، یا هر نگارش مشتق شده از آن منع می‌گردند. مولف تصریح می‌نماید هیچ تعهدات الزام‌آوری که اظهارات پیش‌گفته را تغییر دهد، متقبل نگردیده است.

در اصل، شما می‌توانید با خیال راحت این کتاب یا هر مورد مشتق شده از آن رابه صورت الکترونیکی یا چاپی توزیع کنید. اگر شما قبلا یک نسخه چاپی از ویرایش جاری یا قبلی آن را خریده‌اید یا تصاحب کرده‌اید، شما صرفنظر از هر اخطار کپی رایت، دارای حق قانونی نسبت به کپی و/یا توزیع مجدد آن می‌باشید. هر اخطار کپی‌رایت فاقد ارزش است.

به طور اضافی، نگارنده مایل است خواسته‌اش را بیان نماید که:

اگر شما این کتاب را کپی یا توزیع می‌نمایید، لطف کرده مطالب داخل آن، یا هر بخش وابسته به آن را، در یک patent یا دعوی حق‌تالیف بر علیه جامعه منبع باز، توسعه‌دهندگان آن، توزیع کنندگانش، یا بر ضد نرم‌افزارهای مرتبط یا مستندات آنها استفاده نکنید، نه فقط منحصر به کرنل لینوکس، ‎Open Office‎، سامبا، و Wine. لطف نموده از مطالب داخل کتاب در شهادت یا گواهی‌های مکتوب به عنوان یک شاهد خبره به نفع شاکی برعلیه جامعه منبع باز، هر توسعه‌دهنده آن، توزیع کننده‌های آن یا هر نرم‌افزار یا مستندات مربوطه استفاده نکنید.

یک گواهینامه مالکیت همگانی ذاتاً هیچ توزیع یا استفاده درست از این کتاب را محدود نمی‌کند. مولف مخصوصاً استفاده از آن (حق تالیف-آزاد!) برای کلاس درس و در مقاصد آموزشی را تشویق می‌نماید.

تا این زمان، حقوق چاپ محدود (ویرایش Lulu) به یک شخص اعطا شده است و نه هیچ شخص دیگر. نه آن شخص نه دریافت کنندگان Lulu یا هرکس دیگر هرگز یک حق تالیف معتبر دریافت نکرده اند.

WARNINGمولف متوجه گردیده است که ویرایش‌های الکترونیکی یا چاپی غیر مجاز این کتاب به طور تجاری در ‎itunes®‎،‏ amazon.com و جاهای دیگر فروخته می‌شود. این‌ ویرایش‌های غیرقانونی و دزدیده شده، بدون اجازه نگارنده تولید شده و به خوانندگان این کتاب قویاً تاکید می‌شود از خریدن آنها خودداری کنند. در واقع، این ویرایش‌های دزدیده شده اکنون مشروع هستند، اما در مالکیت همگانی قرار می‌گیرند، و هر گونه اخطار حق تالیف گنجانده شده در آنها نامعتبر و بی‌ارزش است.

نگارنده، این کتاب را در یک حالت سازگار با روح مانیفست LDP تولید نمود.

‎Hyun Jin Cha‎ یک ترجمه کره‌ای از نگارش ‎1.0.11‎ این کتاب ارایه نموده است. ترجمه‌های اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، روسی، چکسلواکی، چینی، اندونزیایی، هلندی، رومانیایی، بلغاری و ترکی کتاب نیز در دسترس یا در دست ترجمه است. اگر شما مایل به ترجمه این کتاب به یک زبان دیگر هستید، لطفا با توجه به مطالب ذکر شده فوق با خیال راحت این کار را انجام بدهید. مولف مایل است از اینگونه تلاش‌ها آگاه گردد.